Jak mi nebylo špatně aneb látkové vložky v hlavní roli.

Udržitelná menstruace

Dnešní doba si chtě nechtě žádá redukci odpadu na stále vyšší úrovni.

Nejedná se přitom pouze o redukci odpadu jako takovou, ale také o zdraví člověka.

Každý se na to dívá jinak a každý má tu svoji pravdu. Pro jednoho odpornost, pro druhého nesmírně pohodlné a lákavé řešení.

Nechci tu vypisovat všechny alternativy udržitelné menstruace, chci dnes mluvit o látkových menstruačních vložkách.

Pro začátek pomalu!

Svojí první látkovou intimku, respektive sadu látkových intimek jsem si pořídila skoro před dvěma lety. Nechtělo se mi investovat moc peněz do něčeho, co nevím, zda mi bude nebo nebude vyhovovat.

Konalo se obrovské překvapení. Látkové intimky přišly a byly stejné jako na fotce.

Vlastně jsem se nemohla dočkat, až je budu moct vyzkoušet. Něco tak měkkého, savého a příjemného na dotek, jsem rozhodně nečekala. Vážně!

Nebylo mi špatně…

Vždycky, když si tenhle fakt uvědomím, nechápu, proč jsem s látkovými vložkami nezačala mnohem dřív. Na internetu se píše o pozitivních účincích, o vyléčení různých intimních potíží a dokonce zlepšení bolestivé menstruace.

Tohle je pravda. Tedy alespoň u mě. Co látkovky používám, nebylo mi zle. A to jsem téměř vždycky trpěla jak zvíře a nemohla jsem nic.

Jedním z vysvětlení může být i fakt, že jednorázové vložky jsou bělené chlorem a napuštěné syntetickými parfémy a to prostě v těle dělá bordel. Ať chceme nebo ne…

A teď? Teď si „při tom“ dopřeju místo igelitu kojenecký plyš, bio bavlnu, jemný úplet nebo stejně jemné plátno. A ještě si můžu vybrat, na jaký vzor mám náladu.

Je to návrat do středověku?

To rozhodně není. Možnosti výběru materiálu, jsou dnes tak velké, že „prkna“ ani jiné ošklivosti z minulosti už dneska nekoupíte.

Ženy, které vložky šijí, se zaměřují hlavně na pohodlnost, účinnost a osvětu o pozitivním vlivu na zdraví ženy.

Dokonce jedna česká značka, která se jmenuje Alucha používá při výrobě menstruačních vložek české granáty. Je to takový bonbonek na českém trhu. Je to oáza pro vědomé ženy, které se svým ženstvím a cyklem chtějí co nejvíce souznít a nejít proti sobě.

Osobní zkušenost mám se značkou mil.love. Dodání, komunikace a hlavně ty látkové vložky jsou prostě strašně příjemné, funkční a za příznivý peníz.

Proč na látkové vložky přejít?

Je mnoho důvodů, proč ženy na látkové vložky přecházejí. Většinou to není hned teď okamžitě, ale je to dalším krokem v cestě k udržitelnému životu.

  • Látkují svoje děti a tak logicky a zcela přirozeně přejdou na látkování sebe sama
  • Už nějakou dobu praktikují zero waste způsob života a látkové vložky jsou dalším zcela přirozeným krokem
  • Chtějí podpořit svojí ženskost a být v souladu se svojí cykličností
  • Chtějí něco krásného, originálního a pečujícího, co je jen jejich
  • Už je nebaví utrácet stovky korun měsíčně  za jednorázové vložky a neustále myslet na to, jestli ještě mají nebo ne

Opravdu se to vyplatí?

Za mě rozhodně ano. Určitě se tu najde někdo, kdo bude počítat trochu prášku, energii a vodu na praní. Ale ve finále, je to mnohem méně, než je potřeba na výrobu jednorázových pomůcek.

Prakticky má jedna kompletní sada asi 25 ks a vydrží 6-10 let. A investice se vrátí už za tři roky používání.

Sumu vám psát nebudu, to záleží na tom, jakou značku a kolik kusů vložek si ve skutečnosti pořídíte.

Velkou výhodou je i to, že existuje velké množství tvarů a velikostí a vy celkem snadno najdete takovou látkovou vložku, která vám skutečně sedne a bude vám příjemné a pohodlné jí používat.

To je věc, kterou vám prostě jednorázová vložka nedá – pohodlí a komfort při nošení.

A údržba?

Taky to není nic tak extra složitého. Po použití dáte vložku buď do kyblíku s víkem (na SUCHO!) nebo do nepromokavého pytle. Nejpozději za tři dny je dáte do pračky vymáchat, potom vyperete na 60°C, hodíte do sušičky nebo prostě necháte uschnout jak jste zvyklí a jsou připravené na další použití.

A to je celé, nic složitého, že?

Jen to zkuste

Dnes je na trhu nepřeberné množství testovacích, zkušebních nebo chcete-li startovacích balíčků, které nestojí svět a vy si vyzkoušíte, jestli vám to sedne.

Když ne, tak se nic nestane a vy nebudete naštvaní, co jste do toho investovali peněz.

 

To je pro dnešek všechno. Chcete dostávat pravidelnou várku inspirace a informací zdarma? Přidejte se ke komunitě podobně smýšlejících lidí.

Náhledový obrázek je zapůjčený od tvůrkyně značky látkových vložek Alucha

Zpět do obchodu