Směs na prací sliz

Předpřipravená směs na výrobu ekologického pracího slizu.

Skladem
Značka: Amapola
140 Kč
Kategorie: Přírodní kosmetika
Hmotnost: 500 kg
Balím ekologicky
Balím ekologicky
Balíčky odesílám v použitých krabicích
Jedinečné motivy
Upcyklováno
Dávám materiálu druhý život
Ze srdce východních Čech
Ze srdce východních Čech
Ušito v Litomyšli

Balíček tak kromě strouhaného mýdla na praní navíc obsahuje i prací sodu. Odpadá tak cesta do drogerie pro její nákup. 

Složení: Sodium Carbonate (UHLIČITAN SODNÝ), Sodium Cocoate (KOKOSOVÝ OLEJ), Aqua (VODA), Glycerin (GLYCERIN), Sodium Olivate (OLIVOVÝ OLEJ), Citric Acid (KYSELINA CITRONOVÁ), Clay (PRACÍ JÍL Terre de Sommieres)

Návod na přípravu: Obsah balení dobře rozmíchejte v 5 litrech teplé vody. Použitá vodu nesmí být horká či vroucí, jelikož by narušila reakci mýdla a prací sody. Pro rozmíchání využijte nejlépe cílovou nádobu s dostatečným objemem pro skladování mýdlového slizu. → V průběhu dne občasně promíchejte nejlépe tyčovým mixerem. Ten se oproti normálnímu promíchání například vařečkou osvědčil o poznání více jako podporující reakci. → Již v průběhu dne a pak dál přes noc probíhá reakce mýdla a prací sody, kdy se tvoří mýdlový sliz a směs postupně houstne. → Do druhého dne by měla být směs hustá a relativně kompaktní. → Doplňte spíše chladnější vodou do požadované hustoty a směs opět dobře promíchejte. Rozředit lze až na 10 litrů mýdlového slizu, což při 250ml dělá 40 pracích dávek. V případě potřeby lze přidat éterický olej pro ovonění směsi.
Vzhledem k zastoupení kyseliny citronové není vhodné pro praní vlny a hedvábí.

Výsledný mýdlový sliz pak v požadované nádobě také na stinném místě.
V průběhu doby je možné, že se bude lehce oddělovat vodní složka od gelu. Proto je potřeba čas od času směs opětovně promíchat.
Balení skladujte v suchu a temnu do teploty 25°C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
Při zasažení očí: Několik minut vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování.
Při požití: Pokud se necítíte dobře, kontaktujte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO nebo kontaktujte lékaře.

Zpět do obchodu